Kliknij "Lubię to" ;)

środa, 14 maja 2014

Analiza S&P, NASDAQ, WIG i WIG20 - 14 maja 2014 r.   Kliknij, aby powiększyć
S&P500 wzbił się na nowe maksimum ponad 1900 pkt. Nie wytrzymał nad nim nawet jednej sesji, wybicie się ponad ten poziom nastąpiło przy formacji spadającej gwiazdy, która ma negatywną wymowę. Okolice poziomu 1900 pkt stanowią pierwsze wsparcie, kolejnym ważniejszym jest poziom 1850 pkt i linia trendu wzrostowego biegnąca w jego okolicach. Linie MACD oddalają się od siebie przy rosnącym histogramie. RSI znajduje się w położeniu bliskim strefy wykupienia.

Na wykresie NASDQ-a widzimy trójkąt symetryczny, którego górne ograniczenie wypada blisko poziomu 4140 pkt a dolne blisko 4100 pkt. Teoretyczna zasięg formacji jest spory i wynosi 350 pkt. Ważniejszymi wsparciami pozostają poziomy 4000 pkt i 3950 pkt. Negatywnym sygnałem jest przełamanie od góry przy zwiększonym wolumenie długoterminowej linii trendu wzrostowego. Linie MACD rozchodzą się a histogram powoli rośnie, RSI w strefie neutralnej.

Na Wig-u mamy widoczny trójkąt symetryczny o zasięgu ponad 4000pkt. Obecnie notowania odbiły się od jego dolnej linii i lekko konsolidują między poziomem 52000 a 51000 pkt. Ważniejszym wsparciem jest poziom 50000 i 49000 pkt. Linie MACD są do siebie styczne i może pojawić się silny sygnał kupna, choć malejący histogram tego nie potwierdza. RSI porusza się w trendzie spadkowym i obecnie jest na granicy strefy wyprzedania ze strefą neutralną.

Na Wig20-u również mamy trójkąt symetryczny z tym, że możemy poprowadzić trzy dolne linie. Zasięg formacji to w zależności od przyjętej linii około 300 lub 400 pkt. W ujęciu krótkoterminowym Wig20 porusza się w kanale spadkowym, obecnie znajduje się bliżej jego górnej granicy. Ważniejsze wsparcia to poziom 2400 pkt, 2350(druga dolna linia trójkąta) i 2300. Ważniejsze opory to poziom 2450 pkt. Linie MACD są blisko przecięcia a RSI spada odbijając się od granicy strefy wyprzedania.

Sell in may and go away to stare giełdowe przysłowie zdaje się mieć odbicie w wykresach. Ułożenie większości indeksów jest albo negatywne, albo neutralne ze względu na konsolidację. W przypadku NADAQ, WIG i WIG20 mamy do czynienia z trójkątami o dużym zasięgu wybicie z nich może zapoczątkować sporą zmienność. Dane z USA o sprzedaży detalicznej rozczarowały, zima minęła i nie ma na, co zepchnąć odpowiedzialności za takie wyniki. FED podtrzymuje swoją decyzję o zmniejszaniu QE a EBC przygotowuje się na możliwość uruchomienia QE. Jednak działania EBC mogą nie mieć przewidywanego charakteru. W ostatnio wydanym komunikacie Bundesbank jasno daje do zrozumienia, że jest przeciwny QE, możliwe jest LTRO i obniżka stóp procentowych.

Autor MZ


2 komentarze:

Projekt 5 złotych pisze...

Z niecierpliwością czekam na nowe analizy ;)

Anna Kwityk pisze...

Czy będą kolejne analizy w przyszłości? Bardzo ciekawe. Ja ze swojej strony polecam http://blueoak.pl/uslugi/wyceny_przedsiebiorstw

Prześlij komentarz