Kliknij "Lubię to" ;)

niedziela, 23 lutego 2014

Weekendowa analiza WIG, WIG20, S&P500 i Nasdaq - 23.02.2014

Kliknij, aby powiększyć
WIG w minionym tygodniu odbił się od bariery 54000 pkt i po małej korekcie znowu się do niej zbliża. Ruch korekcyjny odbył się przy spadającym wolumenie, co napawa optymizmem. Indeks porusza się między liniami wsparcia i oporu. Jedynym sygnałem oporu jest złamanie dość stromej, ale krótkoterminowej linii trendu wzrostowego. Oscylator RSI znajduje się niezmiennie w strefie wykupienia, MACD podtrzymuje sygnał kupna, choć korekta indeksu nieco go spłaszczyła. Histogram MACD nieco spadł przy ruchu korekcyjnym. Wskaźnik Elder Bull Power podtrzymuje siłę byków.

Kliknij, aby powiększyć
WIG 20 zachowywał się analogicznie jak Wig. Notowania indeksu zamknęły się między wsparciem na 2450 a oporem na 2500 pkt. Sytuacja od strony wolumenu wygląda stabilnie. Bezpośrednim sygnałem do spadków było przełamanie krótkoterminowej linii trendu wzrostowego. Oscylatory bez zmian MACD podtrzymuje sygnał kupna a RSI znajduje się s trefie wykupienia. Histogram MACD spadł podczas korekty. Obecnie notowania znajdują się na poziomie bliskim bariery 2500 pkt.

Kliknij, aby powiększyć
Na indeksie S&P500 może formować się podwójny szczyt. Daleko jednak do pełnego ukształtowania się formacji. Sygnałem jej utworzenia byłoby złamanie wsparcia na poziomie 1750 i linii trendu znajdujących się w jego okolicach. W ostatnim tygodniu notowania podchodzą pod historyczne maksima, ale póki, co nie doszło do przebicia. Oscylator MACD podtrzymuje silny sygnał kupna a RSI wykupienie. Elder Ray Bull Power lekko osłabł, ale nadal jest na wysokim poziomie.

Kliknij, aby powiększyć
Najciekawsza sytuacja ma miejsce na NASDAQ-u, technologiczny indeks, jako jedyny przebił ostatnie szczyty, choć nie jest to duża różnica. Podczas gdy indeksy szerokiego rynku walczą z maksimami, NASDAQ ustanawia nowe. Czy można jego zachowanie traktować, jako prognostyk? Indeks porusza się w dużym kanale wzrostowym i właśnie przybliżył się do jego górnej granicy. Wolumen nie ustabilizował się na dość wysokim poziomie. Oscylatory podtrzymują swoje wskazania, MACD kupuj, RSI umiarkowane wykupienie, Elder Bull Power nieco wzrósł.


Wydarzeniem minionego tygodnia było ogłoszenie protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC. Pojawił się mały rozdźwięk w gronie członków Fed-u. Dwoje członków jest przeciwnych dalszemu ograniczaniu QE ze względu na słabość gospodarki, niektóre dane z ostatniego tygodnia mogą potwierdzać te obawy(wyprzedzający indeks Fed z Filadelfii, NY Empire State, dane z rynku pracy szczególnie mocno rozczarowały). Wskaźniki PMI z Unii i państw członkowskich stabilnie, przemysł w chinach wydaje się za to hamować nieco mocniej wobec oczekiwanych 49,4 spadł do 48,3. Można powiedzieć, że czynniki makro przyłożyły się do korekty na indeksach. Złe dane z USA tłumaczone są złą pogodą, ciekawe jak zacznie zachowywać się gospodarka USA po zakończeniu zimy? 

0 komentarze:

Prześlij komentarz