Kliknij "Lubię to" ;)

niedziela, 2 marca 2014

Weekendowa analiza WIG, WIG20 i S&P500 - 02.03.2014

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć










WIG kontynuuje zwyżkę, ale już nie tak silną i dynamiczną. W ujęciu tygodniowym kurs ugrzązł między wsparciami i oporami. Granice kanału wzrostowego pozostają nienaruszone. Średnie kroczące dają sygnał kupna już od dawna obecnie oddalają się od siebie i rosną, co jest pozytywnym sygnałem. Wolumen zachowuje się stabilnie. Oscylator RSI nadal utrzymuje się w pozycji wykupienia. MACD właśnie generuje sygnał kupna. Na wykresie dziennym widzimy korektę, jaka miała miejsce w tym tygodniu, zatrzymał ją poziom okolic 53000 pkt. Doszło do silnego odbicia, wolumen wzrósł, RSI bez zmian, MACD jest bliski wygenerowania sygnału sprzedaży. 

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć











Na wykresie tygodniowym WIG-u 20 widać formację trójkąta, wybicie z niej jest możliwe na poziomach 2600 górą i ok 2300 dołem. Na razie są to dość odległe poziomy. Znamienny jest fakt, że oscylator MACD znajduje się w podobnym położeniu w interwale dziennym i tygodniowym. Jego położenie jest dosyć płaskie obie linie leżą na sobie. Miniony tydzień przyniósł korektę i odbicie od poziomu 2450. Obecnie notowania znajdują się na poziomie powyżej 2500 pkt. Powstał lokalny podwójny szczyt. Nie jest to pozytywna formacja jej zasięg nie jest duży wynosi mniej niż 100 pkt. Do jej realizacji droga jednak trudna kilka wsparć do pokonania. Wolumen nie potwierdza formacji. RSI bez ważniejszych zmian.

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć










Na S&P 500 powstało ryzyko podwójnego szczytu w ujęciu tygodniowym indeks wyrównał maksima przy lekkiej dywergencji na wolumenie, RSI bez zmian, MACD płasko. W ujęciu dziennym mamy nowe maksima, podtrzymywany sygnał kupna na średnich kroczących, RSI bez istotnych zmian a MACD daje silny sygnał kupna.

Odbiciu na naszej giełdzie towarzyszyło wzmocnienie złotówki. Dane z rynku nieruchomości lepsze od oczekiwań, liczba bezrobotnych wzrosła mocniej niż oczekiwano. Dane znowu mieszane, wystąpienie szefowej Fed-u wyjaśniło kilka kwestii. Po pierwsze będzie ono trwało, ale małymi krokami, wszystko jest uzależnione od kondycji rynku pracy. Harmonogramu wychodzenia z QE nie ma a można przyjąć, iż jest elastyczny. Podczas przemówienia zapowiedziano podtrzymanie niskich stóp procentowych przez długi czas.

Autor:
MZ

0 komentarze:

Prześlij komentarz